SFbBox by website
Arkadiusz Kulpa
NIE Z TEJ BAJKI
Wernisaż: 1 grudnia 2023 r., godz. 18.00
DK ,,3D Przestrzenie Kultury"
ul. Żelazowej Woli 18 w Lublinie
Lista osób zakwalifikowanych do wystawy w 27 Międzynarodowym Konkursie Wschodni Salon Sztuki Lublin 2023 r.
WYNIKI:
lista zakwalifikowanych Salon 2023 r.
Serdecznie zapraszamy
Mariusz Drzewiński
,,Wszędzie widzę obrazy"
Wernisaż: 24 listopada 2023 r. godz. 18.00
Centrum Spotkania Kultur
Plac Teatralny 1 w Lublinie
Galeria Wystaw Czasowych +1
Paweł D. Znamierowski
Zapraszamy serdecznie na wernisaż malarstwa
Marii Zuzańskiej
WYPISAĆ IMIĘ ZŁUDZENIOM
Kazimierz Dolny ul. Lubelska 12
Galeria OKNA MBP Lublin
ul. Peowiaków 12
zaprasza na wystawę Krystyny Rudzkiej-Przychody i dr. Lucjana Gazdy pt. „Pod i nad...”.
Wernisaż odbędzie się 15 listopada 2023 roku o godzinie 18.00.
Ekspozycja prezentuje olejne obrazy Krystyny Rudzkiej-Przychody inspirowane bursztynem oraz okazy bursztynów z kolekcji dra Lucjana Gazdy, naukowca i geologa.
Wystawa jest wynikiem ich wieloletniej współpracy opartej na wspólnej fascynacji i pasji.
Namalowane przez artystkę obrazy pokazują, jak ogromny wpływ na jej artystyczne przeżycia wywarło „złoto Lubelszczyzny”. Dopełnieniem wystawy są przedmioty wykonane z bursztynu oraz informacje dotyczące lubelskiego złoża.
Leszek Niewiadomski
"Spójność Widzenia"
w dniu 10 listopada 2023 r. o godz. 17.00
w Galerii Domu kultury LSM
ul. Wallenroda 4a w Lublinie
Wschodni Salon Sztuki powstał w 1993 roku z inicjatywy artystów zrzeszonych w Okręgu Lubelskim Związku Polskich Artystów Plastyków i jest cyklicznym interdyscyplinarnym przeglądem twórczości plastycznej twórców z Polski i z zagranicy. Poprzednie Konkursy, których ideą było m.in. skonfrontowanie dokonań artystów reprezentujących różne dziedziny sztuki cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem uczestników. Tegoroczny 27. Wschodni Salon Sztuki organizujemy we współpracy z Wydziałem Artystycznym UMCS oraz Centrum Spotkania Kultur w Lublinie objęty został honorowym patronatem Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Na wystawie pokonkursowej zostaną zaprezentowane wyselekcjonowane przez jury prace przedstawiające aktualne poszukiwania i osiągnięcia w dziedzinie twórczości.Warunki konkursu określone w regulaminie oraz jury składające się z wybitnych przedstawicieli sztuki z wiodących ośrodków akademickich są gwarantem wysokiego poziomu artystycznego wystawy. Otwarta formuła wydarzenia pozwala na prezentację najwartościowszych dzieł, umożliwia uwzględnienie różnorodnych tendencji poszukiwań oraz określenie głównych nurtów w obrębie szeroko rozumianej sztuki współczesnej.Wystawa pod patronatem Ministra Kultury, będzie miała miejsce w Centrum Spotkania Kultur.
Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem
Zgłoszenia do 17 listopada
Popołudniowy deser
Obrazy Jerzego Tyburskiego powstające w zaciszu zamojskiej pracowni dopracowywane są zawsze z niezwykłą dokładnością i od pierwszego swojego tchnienia zaczynają niejako żyć własnym życiem. Artysta zaprasza widza do wyobrażonego świata oraz zachęca do wnikliwego wpatrywania się w bohaterów tych kompozycji i odczytywania różnych ukrytych znaczeń i refleksji. A wpatrywanie się w te kompozycje przychodzi wrażliwemu oku w sposób łatwy i przyjemny, ponieważ przyciągają one estetyką barw, doszlifowaną fakturowością i zastosowanymi zaskakującymi kontrastami.
Jerzy Tyburski zaprasza widza do spotkania popołudniową porą, gdy słońce już powoli zachodzi i otula świat ciepłym światłem. Ta pora dnia nieuchronnie zwiastuje jakiś schyłek i wprowadza nastrój nostalgii, wyciszenia i wytchnienia dając nadzieję na nowy lepszy dzień. Bo przecież natura pomimo swojej kruchości nieustannie się odnawia. Obecnie myślami artysty zawładnęły subtelne, nieco surrealistyczne pejzaże z zaskakującymi zestawieniami, kontrastem proporcji oraz precyzyjnie dopracowaną strukturą. Widoczny w nich jest tylko ślad obecności człowieka w postaci dłoni (Popołudniowy deser), dzbanka (Herbatka), posadzki (Świątynia natury) czy fragmentów architektury (Popołudniowy deser II). Są też elementy natury, które „upodabniają się” do ludzi: korony drzew przypominające twarze ludzkie (Romans), kobiece usta wyłaniające się z rozkwitającej róży (Marilyn) oraz tajemniczy nadmorski widok wpisany w kobiecą sylwetkę (Wenus). Wszystkie te niezwykłe pejzaże są następstwem cyklu poświęconego córce Aleksandrze. Wydaje się, że to właśnie ta forma najlepiej pomaga artyście wyrazić stan myśli i uczuć po stracie bliskiej osoby. Złączenie portretów Aleksandry z naturą staje się próbą ukojenia. Artysta przedstawia Ją jako Florę nawiązując do mitologii rzymskiej, gdzie bogini kwiatów i wiosny jest uosobieniem życiodajnej siły, dzięki której rozkwita przyroda. Jerzy Tyburski nieustannie podejmuje w swojej twórczości temat kruchości i ulotności życia przy jednoczesnej afirmacji i zachwycie nad codziennością i otaczającym go światem. Liczne przedstawienia tętnią energią i zmysłowością, co uwidoczniło się w wielu surrealistycznych dziełach artysty, często zabarwionych też groteską.
Katarzyna Szymańska
Zarząd Okręgu Lubelskiego ZPAP ukonstytuowany
na zebraniu Zarządu w dniu 08.04.2023r.
Prezes - Kol. Wojciech Mendzelewski
V-ce Prezes - Kol. Krystyna Rudzka Przychoda
V-ce Prezes - Kol. Anna Fic-Lazor
Skarbnik - Kol. Agnieszka Wójtowicz
Sekretarz - Kol. Wioletta Winiarska
Członkowie
- Kol. Agnieszka Mitura
- Kol. Piotr Zieleniak
Członkowie Okręgowej Komisji Rewizyjnej
Przewodnicząca - Kol. Olena Gaidamaka – Padalka
Członkowie
- Kol. Hanna Gralak
- Kol. Anna Warda
Członkowie Okręgowego Sądu Koleżeńskiego
Przewodniczący - Kol. Artur Przybysz.
Członkowie
- Kol. Mariusz Drzewiński
- Kol. Andrzej Mosio
Zapraszamy serdecznie na wystawę:
Arkadiusz Kulpa "Nie z tej bajki",
6 października 2023 r. o godz. 17.00
Galeria CKiS w Rykach.
SFbBox by website