SFbBox by website

HomeKomunikaty

Aktualności

Prośba

Nasze środowisko zawsze słynęło z tego, że mocno wspierało się nawzajem, dlatego też zwracamy się z ogromną prośbą do wszystkich Koleżanek i Kolegów o wsparcie, w miarę możliwości finansowo naszego Kolegę Zbigniewa Strzałkowskiego, który przechodzi obecnie bardzo trudne zabiegi ratujące życie. Datki proszę przekazywać do Galerii ART ul. Krak. Przedm. 62 do piątku 12 grudnia.
Z góry serdecznie dziękujemy.

Wystawa Krystyny Głowniak

Zaproszenie  KGWystawa Inspiracje literackie Krystyny Głowniak 3 grudnia, godz.18.oo, Kolegium Norwidianum KUL.
Serdecznie zapraszamy.

 

 

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Adama Kity

zaproszenie-KitaZapraszamy na wystawę fotografii i kompozycji plastycznych "Zmienność" Adama Kity. Wernisaż wystawy 4 grudnia, godz.18.oo, Galeria 31 MBP im.H. Łopacińskiego ul. B.Wieniawskich 5.
Adam Kita

Urodził się w 1957 r. W tym czasie jego ojciec był rybakiem w państwowym gospodarstwie rybackim, stąd też najpiękniejsze lata swojego dzieciństwa spędził wśród rozległych łąk i stawów na Roztoczu, gdzieś pomiędzy Tarnawatką a Krasnobrodem.

Czytaj więcej...

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa jubileuszowa

zaproszenie-zbioroweZapraszamy na wystawę jubileuszową 35-lecia pracy twórczej Jana Ferenca. Swoje prace prezentować też będą Agnieszka Jankowska, Wojciech Mendzelewski  20-lecie pracy twórczej oraz Piotr Zieleniak 15-lecie pracy twórczej. Wernisaż wystawy 2 grudnia, godz.18.oo WBP im.H.Łopacińskiego  ul. Narutowicza 4.

Czytaj więcej...

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Krystyny Rudzkiej-Przychody

zaproszenie-KRUPZapraszamy na kolejną wystawę z cyklu Objazdowa Galeria Sztuki. Swoje prace prezentować będzie Krystyna Rudzka - Przychoda. Wernisaż wystawy  "Tajemnica zielonej materii" 28 listopada godz.17.30, Dom Kultury LSM, ul. K.Wallenroda 4a.

Wystawa na Zamku

wystawa zamekOkręg Lubelski ZPAP wspólnie z Muzeum Lubelskim zapraszają na wyjątkową wystawę Zamknięty Rozdział Artystom Lubelskim in Memoriam. Zaprezentowane zostaną prace 91 nieżyjących artystów związanych ze środowiskiem artystycznym Lubelszczyzny. Prace pochodzą ze zbiorów Muzeum Lubelskiego, jak również zostały wypożyczone od rodzin i Galerii Labirynt.
Wernisaż wystawy 20 listopada, godz.18.00 , sale Muzeum Lubelskiego.

 

 

19 Wschodni Salon Sztuki

zaproszenie - Wschodni-Salon-SztukiZapraszamy na konferencję i wystawę 19 Wschodniego Salonu Sztuki. Szczegóły na naszej stronie w zakłace Wschodni Salon Sztuki.

Stypendia dla twórców

Wydział Kultury Urzędu Miasta Lublin informuje, iż ruszył nabór wniosków o stypendia dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury. Do 20 listopada 2014 r. trwa nabór wniosków o stypendia na realizację w 2015 roku projektów artystycznych i z zakresu upowszechniania kultury na podstawie Uchwały nr 746/XXX/2013 Rady Miasta Lublin z dnia 25 kwietnia 2013 r. w sprawie szczegółowych warunków i trybu przyznawania stypendiów dla osób zajmujących się twórczością artystyczną i upowszechnianiem kultury oraz ich wysokości. Stypendium może być przyznane osobie fizycznej na okres maksymalnie 6 miesięcy.

Czytaj więcej...

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Agnieszki Zawadzkiej

Zzaproszenie-zawadzkaapraszamy na kolejną wystawe z cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Swoje ilustracje prezentować będzie Agnieszka Zawadzka. Wernisaż wystawy 24 października  piątek, godz.17, Młodzieżowy Dom Kultury Nr 2 w Lublinie ul. Bernardyńska 14a, Galeria Po 111 Schodach SALA KWADRAT. Wystawa czynna do 7.11 2014 r.

Agnieszka Zawadzka. Absolwentka Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie. Autorka kilku wystaw indywidualnych i uczestniczka ponad 100 prezentacji zbiorowych w kraju i za granicą. W 2006 roku uzyskała stopień doktora sztuki. Pracuje na macierzystej uczelni i prowadzi zajęcia z grafiki warsztatowej. Jest organizatorką warsztatów artystycznych dla dzieci i dorosłych. Uprawia rysunek, grafikę i ilustrację. Na wystawie zostaną zaprezentowane ilustracje do autorskiej książki obrazkowej dla dzieci zatytułowanej "Ballada o piecu kaflowym". Historie przywołane w książce zostały zaczerpnięte ze wspomnień zaś ilustracje nawiązują do huculskiego pieca, który znajduje się w domu Marii i Jerzego Kuncewiczów w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą.

 

Wystawa Walentego Wróblewskiego

zaproszenie WróblewskiZapraszamy na wystawę Walentego Wróblewskiego "Bardzo nowe papiery" w Galerii 31 MBP im.H. Łopacińskiego, ul.B.Wieniawskich 5. Wystawa czynna od 15 października do 5 listopada.

 

 

Jubileusz prof. Lechosława Lameńskiego

zaproszenie Lameński

Zapraszamy na Jubileusz 40-lecia pracy twórczej prof. Lechosława Lameńskiego. Uroczystość połączona będzie z promocją książki "Stanisław Szukalski - teksty o sztuce i wypowiedzi polemiczne oraz korespondencja z lat 1924 - 1938" - wybrał, opracował i komentarzami opatrzył Lechosław Lameński. Spotkanie odbędzie się 23 października godz.17.oo Galeria ART ZPAP, ul. Krakowskie Przedm.62.

                                                                    Jubileusz Lamenski 6  Jubileusz Lamenski 4Jubileusz Lamenski 5

Jubileusz Lamenski 3 Jubileusz Lamenski 7 Jubileusz Lamenski 8  Jubileusz Lamenski 9  Jubileusz  Jubileusz 1 Jubileusz 2 Jubileusz 3   

 

Wyróżnienie dla Emilii Pituchy

Emilia Pitucha

Z przyjemnością informujemy, że Jury 9th International Biennial of Drawing Pilsen 2014 przyznało wyróżnienie dla Emilii Pituchy The Honorary Certificate of the Highest Quality – Short List. Więcej informacji na http:/bienale-plzen.cz/eu/. 

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Roberta Rabieja

zaproszenie RabiejZapraszamy na kolejną wystawę z cyklu Objazdowa Galeria Sztuki ZPAP. Swoje fotografie LUMEN / obrazy światła prezentować będzie Robert Rabiej. Wernisaż wystawy 17 października godz. 18.oo Galeria Krańcowa DDK Bronowice ul.Krańcowa 106.

Pochodzący z Łodzi artysta, mieszka  i pracuje w Lublinie. Autor fotografii, video-instalacji, projektów audytywnych oraz interwencji w przestrzeń publiczną. Prezentuje Lumen, które jest studium fenomenu światła, otwiera poszukiwania laboratoryjne w zakresie mediów światłoczułych, ich ma­terii i właściwości. W efekcie powstały analityczne obrazy światła.

 

Wybór władz Zarządu Głównego

W dniach 18 - 19 października w Warszawie odbędzie się Walny Zjazd Sprawozdawczo-Wyborczy. Delegatami naszego okręgu są;

Stanisław Bałdyga,
Joanna Barczyk.
Marek Piątkowski,
Amadeusz Popek,
Zbigniew Strzyżyński.

Objazdowa Galeria Sztuki - wystawa Marii Koldryn

zaproszenia KoldrynZapraszamy na kolejną wystawę Objazdowej Galerii Sztuki ZPAP. Swoje pastele z cyklu "Faktury Ziemi" prezentować będzie Maria Koldryn. Wernisaż wystawy 29 września godz.18.oo, Galeria 31 Miejskiej Biblioteki Publicznej im.H.Łopacińskiego ul. Braci Wieniawskich 5.
Maria Koldryn:
Urodzona w Lublinie. Artysta grafik.Studia i dyplom na ASP w Warszawie na Wydziale Grafiki. Od 1974 należy do ZPAP w Lublinie. W latach1982-1999 praca dydaktyczna w PLSP Lublin (tkanina artystyczna, rysunek,malarstwo, projektowanie graficzne). W latach 1999-2005 żyje i pracuje twórczo w Paryżu. W pracy artystycznej posługuje się opracowaną przez siebie techniką pasteli, a jej ulubionymi tematami stały się przetworzone poetycko i graficznie motywy natury. Ma na swoim koncie wiele wystaw indywidualnych i zbiorowych w Polsce i za granicą.

SFbBox by website